Poradca: Sekcionálna brána – ktorá je tá správna pre mňa?

Pri výbere novej sekcionálnej garážovej brány je nutné zohľadniť niekoľko faktorov. Pretože doba jednotvárnych, funkčných kovových brán je už dávno preč. Medzičasom je k dispozícii veľký výber sekcionálnych brán, ktoré v sebe spájajú funkčnosť, vzhľad a bezpečnosť. Aby ste pri kúpe brány nestratili prehľad, zostavili sme kompaktný zoznam všetkých dôležitých detailov ku garážovým bránam.
Materiál – oceľ alebo drevo?

Typickými materiálmi pre garážové brány sú drevo a oceľ. Oceľové garážové brány sú robustné a vyznačujú sa dlhou životnosťou. Žiarivo pozinkovaný materiál a kvalitná obojstranná polyesterová základná povrchová úprava umožňujú odpudzovanie dažďa a navyše chránia pred hrdzou. Oceľové sekcionálne brány sú veľmi dobre tepelne izolované, poskytujú nespočetné možnosti stvárnenia a ľahko sa čistia.

Garážové brány z pravého dreva sú dostupné v rozličných dizajnoch a hodia sa veľmi dobre k domom s drevenými prvkami. Keďže pri pravom dreve ide o prírodnú surovinu, drevené garážové brány sú náročné na ošetrovanie a porovnateľne drahšie. Pravidelné ošetrovanie drevených garážových brán je preto zvlášť dôležité, aby zostalo drevo trvalo chránené.

Top produkt medzi garážovými bránami predstavuje fasádna brána, pretože sa môže opláštiť materiálom domovej fasády a tým sa takmer neviditeľne integruje do vzhľadu budovy.

 

SEKCIONÁLNE GARÁŽOVÉ BRÁNY Z DREVA                                                                                                SEKCIONÁLNE GARÁŽOVÉ BRÁNY Z OCELE

Tepelná izolácia – prečo je dôležitá?

Téma izolácie je zvlášť dôležitá vtedy, keď sa garáž pripojí priamo na dom alebo sa používa ako dielňa alebo hobby miestnosť.
Dvojstenné sekcionálne brány majú veľmi dobré tepelnoizolačné vlastnosti. Navyše z dôvodu stabilného krídla brány sa vyznačujú tichým chodom. Prídavné plastové profily s dodatočnými tesneniami minimalizujú tepelný most medzi murovanou stenou a zárubňou. Takéto profily môžu zlepšiť izoláciu o ďalších 15 %.

Pohony – aké výhody ponúkajú?

Pohony garážovej brány sa medzičasom stali štandardnou výbavou garážových brán. Automaticky prevádzkované garážové brány poskytujú výhodu, že sa garážová brána dá ovládať zvlášť komfortne pomocou ručného vysielača priamo z auta. Pomocou riešení Smart Home je možné aj otváranie pomocou smartfónu kedykoľvek a z každého miesta. Navyše poskytuj pohony vysokú bezpečnosť pre vlámaním, pretože sa kvôli bezpečnosti pri zatvorenej bráne nedajú posúvať. Dôležitá je tiež poistka proti vypáčeniu, ktorá funguje aj pri výpadku prúdu.

POHONY GARÁŽOVÝCH BRÁN
Prístupy do garáže – aké dvere sú k dispozícii?

Keď garáž nemá priamy prístup do domu, odporúčajú sa dvere integrované do brány. Takzvané integrované dvere s praktické, pretože sa nemusí zakaždým úplne otvárať garážová brána,  keď je napríklad potrebný bicykel. Aby sa minimalizovalo riziko zakopnutia, mali by mať integrované dvere nízky prah. Pri veľkých garážach sa môžu použiť aj vedľajšie garážové dvere, ktoré si vystačia celkom bez prahu.

GARÁŽOVÉ VEDĽAJŠIE DVERE