5 dôvodov, prečo by ste montáž garážovej brány mali radšej ponechať na profesionálov

Skrivená brána, škrípajúce závesy, ťažkopádne otváranie brány – chýbajúce poradenstvo a chyby pri samomontáži garážovej brány rýchlo pokazia radosť z novej brány a v najhoršom prípade sú príčinou závažných úrazov. Kto chce bránu namontovať v krátkom čase tak, aby fungovala a nie je skúseným domácim majstrom, mal by vsadiť na profesionálov. Vyškolený odborný personál sa vyzná v rozličných druhoch garážových brán, poskytne dobré poradenstvo a všetky komponenty brány zmontuje odborne.

Demontáž starej garážovej brány v prípade renovácie

Skôr, ako sa môže namontovať nová garážová brána, musí sa spravidla stará brána odstrániť. Avšak pri demontáži krídel brány je nutná opatrnosť. Tieto môžu spôsobiť závažné poranenia, pretože ťažné pružiny brány sa pri výklopnej bráne nachádzajú pod vysokým napnutím alebo môže dôjsť k prepadnutiu dverných krídel. Kto napríklad vymieňa výklopnú bránu za sekcionálnu bránu, musí tiež odstrániť stenové a stropné upevnenie, aby mohol upevniť nové súčasti garážovej brány.

Výmena otvoru pre bránu

Aby sa brána hodila do otvoru garáže, je pre vymeraní dôležitá presnosť. V niektorých prípadoch treba zohľadniť spád, prípadne výška stropu garáže nemusí postačovať na jednoduchú inštaláciu novej brán. Staršie garáže majú často zvláštne rozmery, ktoré sa musia zohľadniť a vyžadujú špeciálne riešenia. Ďalším problémom pri vymeraní môže byť odmeranie pozície zárubne. Ak je zárubňa raz nesprávne namontovaná, garážová brána sa otvára ťažkopádne, pri otváraní a zatváraní spôsobuje hluk alebo sa vôbec nevyťahuje. Aby ste nemali starosti so správnymi rozmermi, sme tu my, aby sme vám bránu presne zamerali. Tak si môžete byť istí, že dostanete garážovú bránu, ktorá zodpovedá vašim požiadavkám a ktorá sa pri montáži prispôsobí optimálne otvoru garáže.

Správny materiál pre montáže na stenu

Skôr, ako sa môže namontovať garážová brána, musia sa podľa typu steny, zvoliť správne skrutky, zápustné kolíky – “hmoždinky” a náradie, ako napr. vrták. Tu záleží na tom, či stena pozostáva napríklad z betónu alebo je vystužená oceľou. Keďže garážové brány vytvárajú vysoké ťažné a tlačné sily, keď sa otvárajú alebo zatvárajú, je zvlášť dôležité, aby sa vodiace koľajnice upevnili na stene pomocou vhodného materiálu.

Montáž príslušenstva – automatické pohony

Automatické pohony sú dnes neodmysliteľnou súčasťou garážových brán. Aby ste mali na strope garáže dostatočné miesto na ich montáž a mohli tak vytvoriť jednotku s bránou, mali by sa pohony zohľšadniť priamo pri plánovaní. Vieme najlepšie posúdiť, ktoré pohony sú vhodné pre akú bránu. Ak si teda chcete byť istý, že sú všetky diely na správnom mieste a dôležité bezpečnostné funkcie ako vypínacia automatika riadne funguje, obráťte sa na nás.

Správna likvidácia komponentov starej garážovej brány

Po montáži novej garážovej brány nasleduju odborná a ekologická likvidácia starej brány. Predovšetkým pri starých drevených bránach treba zohľadniť, že sa nesmú jednoducho použiť ako palivové drevo, pretože počas svojej životnosti boli väčšinou viackrát natierané. Aj pri starých oceľových garážových bránach platí, že sa musia odborne zlikvidovať. Samostatná likvidácia v miestnych podnikoch na likvidáciu odpadu je nákladná a drahá. Aj tento krok vyriešime za vás. Starú bránu berieme pri demontáži hneď so sebou.